❤️ChildHood.sk sa mení na julivan.sk💜

Eat BIG to get BIG (objemovka)

Áno, 5 mesiac bol v znamení váženia, kontrolovania, merania, váženia, merania a váženia, konečne sa jej začalo páčiť už aj kúpanie vo vaničke, čo bol celkom pokrok. No začali sme pozorovať zaujímavú vec. Malinká mala hraciu deku, a teda väčšinu svojho aktívneho bdenia doma trávila na nej s hračkami, ale vždy keď niekto začal jesť, ostala nehybne sledovať (už jej zrazu nevadilo byť na brušku) a slintať. A to bolo znamenie že od ďalšieho mesiaca ideme na papanicu, na čo sme sa veľmi všetci tešili.

Prišiel ten deň, kedy jej maminka urobila jej prvý zemiačik. Ani v tomto neni malinká po mne, a keby mala zuby možno v tom čase zhltne ten zemiak aj s lyžičkou. Chvalabohu, bola papkáč, a tak sme ju prestali vážiť lebo, bolo badateľné, že zavedená objemovka funguje a malá prosperuje ! :)

tommee tippee sada na jedenieAko tak prosperovala, zrazu nám bolo aj hniezdočko v postieľke malé a muselo ísť preč, zároveň sme sa rozhodli vymeniť mantinel z rovného na pletenec, čo teraz viem, že keby máme najprv pletenec a potom rovný je to rozumnejšie, predsa len ten pletenec je objemnejší a malá má v postieľke menej miesta. Už keď spomínam postieľku, monitor dychu je vec, vďaka ktorej som vedel kľudne spávať, na druhej strane keď som zobral malú a zabudol ho vypnúť, to nebolo úplne zábavné, ale hlavne, že nám ju „strážil“. Ďalšou skvelou pomôckou pre rodičov je jednoznačne detská pestúnka. Či už sa rozhodnete pre klasickú alebo s videom, určite detské opatrovateľky využijete. 

Taktiež nám malá v tomto období začala rozprávať, viac ako by mala a určite hlasnejšie ako by mala, ale tak aspoň niečo má po mne :). Samozrejme debaty viedla so svojimi plyšovými kamošmi.

A tak sme tento mesiac prežili prvými príkrmami, ktoré sa v našej rodine tešili veľkej obľube. Každý chcel nakŕmiť nášho malého veľkého papkáča. :)